Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Król   Maciej K.

Maciej K. Król

Prezes Zarządu

Xcity Investment Sp. z o.o.

Maciej K. Król, prezes Xcity Investment ma ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości.

Od 3 lat związany z Grupą PKP SA. Od stycznia 2015 roku jest prezesem spółki Xcity Investment, która w Grupie PKP SA odpowiedzialna jest za projekty deweloperskie. Wcześniej był Dyrektorem w Departamencie Inwestycji, gdzie odpowiadał za zarządzanie kilkunastoma projektami inwestycyjnymi w formule joint venture oraz za wdrożenie założeń i powołanie podmiotu zależnego PKP S.A. dedykowanego do prowadzenia i realizacji projektów deweloperskich na rynku nieruchomości.

Przed związaniem się z Grupą PKP SA Maciej K. Król zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. prowadząc projekty inwestycyjne, analizy przedsięwzięć inwestycyjnych, jak również projekty marketingowe i IT w sektorze publicznym i prywatnym. W trakcie swojej kariery był partnerem i dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału międzynarodowej sieci doradców rynku nieruchomości GVA Worldwide oraz członkiem zarządu dwóch zagranicznych funduszy inwestycyjnych rynku nieruchomości odpowiadając za restrukturyzację portfela i finansowania. W związku z pełnionymi funkcjami w organizacjach międzynarodowych, odpowiadał za nadzór nad koordynacją transakcji inwestycyjnych, najmu oraz wycen portfeli międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.

Zdobył wykształcenie na polskich i zagranicznych uczelniach na kierunkach zarządzania i finansów, specjalizując się w sektorze usług rynku nieruchomości i negocjacji w biznesie, między innymi w Szkole Głównej Handlowej oraz Sheffield Hallam University. Posiada doświadczenie z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wyceny nieruchomości oraz procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw. Uzyskał tytuł członkowski Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) oraz Urban Land Insitute.
Google Play
Pobierz aplikację Property Forum
na swój telefon
App Store
Pobierz aplikację Property Forum
na swój telefon