WSTĘPNY ZAKRES TEMATYCZNY

Sesja inauguracyjna.

Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?

Spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego, kryzys w Unii Europejskiej i brexit, niestabilność polityczna, wojny handlowe, środowisko niskich stóp procentowych, wzrost zadłużenia... Minęła dekada od ostatniego globalnego kryzysu gospodarczego – czego dziś obawia się rynek nieruchomości? Czy lekcja z historii została odrobiona i sektor jest przygotowany na gorsze czasy? Jakie są główne czynniki ryzyka? Które sektory rynku są już nasycone, a gdzie wciąż drzemie największy potencjał? Co przyniósł Polsce rok w gronie gospodarek rozwiniętych – czy nasz kraj pozostaje jednym z najlepszych miejsc do lokowania kapitału w Europie?

Biura.

#10yerschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?

W Polsce jest 10 mln mkw. powierzchni biurowej. W ciągu ostatniej dekady rynek urósł dwukrotnie. Według prognoz do 2028 roku zasoby zwiększą się nawet do 24 mln mkw. Co było sukcesem, co nie wyszło, co trzebapoprawić, jakich błędów nie popełnić w kolejnej dekadzie?

Inwestycje.

Kierunek Wschód. Tu wciąż jest dużo przestrzeni do ekspansji

Coraz niższe bezrobocie i spadająca przez to dostępność wykwalifikowanych pracowników w największych miastach Polski powoduje, że wzrasta zainteresowanie inwestorów wschodnią częścią kraju. Kadry, koszty, grunty, infrastruktura, przyjazne samorządy... Jak ściana wschodnia czaruje inwestorów?

Rynek pracy.

Robotyzacja i automatyzacja. Czy to przyszłość rynku pracy? Za czy przeciw? Debata

Do 2022 roku aż 75 milionów miejsc pracy może zostać zlikwidowanych. Czy nadchodzi era robotów? Czy nowe technologie i sztuczna inteligencja „wymiotą” ludzi z rynku? Magazyny, hotele, biura, centra handlowe – jak globalne tendencje na rynku pracy wpłyną na te sektory?

Rynek pracy.

Czas zmian

Branża BPO/SSC w Polsce nieustannie rośnie. Do 2020 roku zatrudnienie w sektorze przekroczy poziom 340 tys. miejsc pracy. Ale zasoby kadrowe się kurczą. Jakich pracowników potrzeba w tak dynamicznie zmieniającej się branży nowoczesnych usług biznesowych? Jak zmienia się rynek pracownika? Jakie kompetencje będą najważniejsze na rynku pracy przyszłości? Czy branża jest gotowa na dekadę pracownika 50+?

Rynek inwestycyjny.

Polska potrzebuje REIT-ów

Polski rynek nieruchomości jest atrakcyjnym celem dla inwestycji zagranicznych, ale prawdziwe wyzwanie to aktywizacja inwestorów krajowych. Na ile istotnym hamulcem rozwoju sektora w Polsce jest brak ustawy o REIT-ach? Jaki powinna przybrać kształt?

Prawo.

Lawina zmian, która utrudnia ocenę skali ryzyka

Mieszkaniówka obawia się nowelizacji ustawy deweloperskiej, a nieruchomości komercyjne czekają na likwidację użytkowania wieczystego... Tylko w tym roku zmieniło się około 200 fundamentalnych przepisów, które mają wpływ na branżę nieruchomości komercyjnych. Inwestorów łączy jedno zmartwienie – zmiany prawne i podatkowe są w Polsce wprowadzane za szybko, bez społecznych konsultacji, brak im precyzji, a zasady zmieniają się w trakcie gry. W jakim kierunki powinny iść zmiany prawno-podatkowe w Polsce? Co działa dobrze, a co źle?

Inwestycje.

Circular economy – kiedy realnie zafunkcjonuje w nieruchomościach i budownictwie?

Kiedy gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) naprawdę wkroczy do segmentu budownictwa i nieruchomości?

Kto najszybciej wdroży ten rozwijający się trend gospodarczy – firmy dostarczające materiały, czy sami deweloperzy?

Kiedy gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) naprawdę wkroczy do segmentu budownictwa i nieruchomości?

Deweloperzy.

Deweloper 2.0

Projekty złożone z czterech ścian i podłogi – to już koniec biznesu deweloperskiego w takim kształcie. Dziś deweloperzy tworzą nowe dzielnice, uczestniczą w procesach rewitalizacji budynków i całych kwartałów, uwzględniają w projektach żłobki i przedszkola czy zapewniają funkcje kulturalne. Nie stawiają budynków, ale kreują miejsca. Nowa rola to nowe wyzwania. Kim jest dziś deweloper? Jak zmienia się jego rola w miastach?

Biura.

Fabryki biznesu, czyli średnie miasta wielkich możliwości

Mają potencjał i zasoby ludzkie, brakuje im m.in. prestiżowych lokalizacji i wysokiej jakości kształcenia. Choć miasta średniej wielkości i największe regionalne rynki biurowe w Polsce dzielą lata świetlne, to w najbliższych latach ten dystans może się zmniejszyć. Jak pomóc mniejszym ośrodkom w ściągnięciu nowych inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych? Czy pod względem infrastruktury towarzyszącej, takiej jak kina, teatry czy parki, mogą konkurować z największymi ośrodkami? Rola rządowego programu Fabryka.

Biura.

Coworking wciąga. Jak kreować miejsce pełne zadowolonych najemców

Coworking rośnie w siłę. Za 5-7 lat elastyczne przestrzenie biurowe zajmą około 25-30 proc. całej podaży nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Coworking a tradycyjny rynek biur – czy najem długoterminowy się obroni?

RAPORT- Wszystko o coworkingu w Polsce.

Publikacja przygotowana przez redakcje Propertynews.pl i Propertydesign.pl zaprezentuje szczegółowe dane o rynku powierzchni coworkingowych w Polsce. Przedstawi wszystkie firmy oferujące biura coworkingowe, sieci, ich twórców i plany rozwoju. Jak będzie rozwijał się ten sektor, dlaczego coworking zyskuje na popularności, jak zmieniają się trendy na rynku pracy, kim są klienci coworkingów, czy coworking jest zagrożeniem dla tradycyjnych biur, jak będzie rósł udział rynkowy takich powierzchni, jakie są koszty, które coworkingi mają najlepszy design i kto stoi za ich projektami – o tym wszystkim w raporcie.

Biura.

Success stories największych marek coworkingów - wystąpienia

Centra handlowe.

Niedziele bez handlu pułapką dla inwestorów czy normalna kolej rzeczy?

18 miesięcy po wprowadzeniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Jak nowe prawo zmieniło rynek? Kto zyskał, kto stracił? Wnioski.

Centra handlowe.

Czy retail stracił blask?

Nie, ale stoi przed nim więcej wyzwań niż 20 lat temu. Handel stoi na rozdrożu, ale nie ma jednego właściwego kierunku jego rozwoju. Różne drogowskazy pokazują, że w przyszłości zarządcy i właściciele centrów handlowych staną się analitykami cyfrowych danych, designerami usług lub kreatorami przekazów medialnych. Jak ma na imię sukces w handlu?

Apartamenty inwestycyjne.

Inwestor chce spać spokojnie – rynek apartamentów inwestycyjnych w Polsce

Środowisko niskich stóp procentowych i zakwalifikowanie naszego kraju do grona rynków rozwiniętych zwróciło uwagę wielkich, międzynarodowych graczy na polski sektor apartamentów inwestycyjnych i condohoteli. Te ostatnie podbiły nadmorskie kurorty, a od niedawna stały się też jedną z ulubionych form lokowania kapitału w dużych miastach. Jak szybko rośnie rynek – największe realizowane i planowane inwestycje. Jakich inwestycji szukają inwestorzy – prywatni i instytucjonalni? Największe perspektywy i wyzwania stojące przed sektorem.

Inwestycje alternatywne.

Studenckie eldorado. Pieniądze są, brakuje atrakcyjnego produktu

Świat ma chrapkę na polskie akademiki. Co napędza dynamikę rozwoju sektora prywatnych domów studenckich w Polsce? Jak wygląda rynek? Co się buduje i co planują deweloperzy?

Inwestycje alternatywne.

Co-living – mieszkaniówka otwarta na społeczności

Tendencja współdzielenia dóbr materialnych coraz silniej widoczna jest w miastach. Wypożyczamy samochody, rowery, hulajnogi, a także mieszkania. Ludziom nie wystarczają już facebookowe społeczności. Chcą tworzyć i należeć do realnych. Dlatego na rynek nieruchomości wkracza co-living, czyli mieszkaniówka zapewniająca w jednym miejscu pełne życia powierzchnie wspólne, jak strefy, w których można razem przygotowywać i spożywać posiłki czy pracować w dedykowanej części coworkingowej. Jak deweloperzy działają w czasach sharing economy?

Magazyny.

Polowanie na magazyny

Polskie magazyny to rynkowy hit. Cena, dostępność aktywów, płynność transakcji, aktywność najemców, marketing Polski… Jakie są największe wyzwania dla sektora? Jak się zmieniają?

Magazyny.

Magazyny nowym miejscem dla handlu

W Polsce każdego dnia powstaje 21 sklepów internetowych, a co roku sektor e-commerce rośnie o ponad 18 proc. i jest już warty ponad 50 mld zł. Rynek magazynowo-logistyczny tylko na tym korzysta. Polska jest międzynarodowym hubem logistycznym, obsługującym zamówienia dla największych sklepów internetowych. Jak będzie rósł popyt na magazyny dedykowane obsłudze handlu internetowego? Jak będzie rozwijać się współpraca branży handlowej i logistycznej? Czego oczekują od deweloperów firmy działające w e-sprzedaży? Jak będą zmieniać się ich wymagania w stosunku do specyfikacji technicznych, wyposażenia czy automatyzacji obiektów? Wielkie magazyny, small business unit, małe magazyny nadające się na lekką produkcję – jakie będą obiekty i lokalizacje przyszłości pod magazyny dla branży e-commerce?

Hotele.

Desant debiutantek. Zagraniczne marki hoteli penetrują polski rynek. Jak zmienią branżę?

W Polsce sieciowe hotele stanowią ok. 20 proc. bazy hotelowej. Operatorzy krajowi i zagraniczni upatrują w tym szansy na zwiększenie swojej obecności. Ekonomiczna luka, nowe kierunki, koncepty wychodzące poza istniejące standardy w kwestii designu czy aranżacji, ale także łączenie funkcji np. z coworkingiem – jakie projekty mają największą szansę na sukces? Które lokalizacje cieszą się powodzeniem? Kto się boi, czyli jak przyrost podaży nowych obiektów wpłynie na wyniki istniejących hoteli.

Hotele.

Parki rozrywki coraz śmielej podbijają polski rynek. Czy branża hoteli i turystyczna na tym skorzysta?

Rynek parków rozrywki w Polsce ma się coraz lepiej i przyciąga kolejnych inwestorów. Jak rozwinie się rozrywkowy biznes – co się buduje, którzy gracze szykują ekspansję? W jakim stopniu branża ta stymuluje rozwój turystyki i jak bardzo oddziałuje na hotele – punkt widzenia sektora hotelowego.

Technologie.

Bezpieczeństwo, oszczędności, przewaga konkurencyjna. Jak PropTech zmienia rynek nieruchomości?

Tej machiny nie da się zatrzymać. Branża nieruchomości musi inwestować w nowe technologie. Które są absolutnym must-have i co stało się największym wyzwaniem?

PropertyDesign.pl Forum. Zrównoważony rozwój.

Dlaczego Well się opłaca, czyli kolejny duży krok w stronę zrównoważonego budownictwa

Zdrowie i samopoczucie człowieka – użytkownika budynku w centrum projektowania i planowania nowoczesnych budynków i przestrzeni biurowych. Po co nam kolejny certyfikat i komu jest potrzebny – korzyści dla deweloperów i najemców. Jak go wdrożyć w budynkach realizowanych i istniejących? LEED czy BREEAM to za mało – podwójne certyfikowanie. Z kalkulatorem w dłoni – koszty systemu.

PropertyDesign.pl Forum. Miasto.

Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje Warszawa w czasach, gdy nową walutą stał się czas, miarą zamożności – jakość życia, a budynki są tylko ramą obrazu miasta, bo esencję tworzy przestrzeń publiczna.

Modernistyczny model idealnego miasta, w którym każda strefa odpowiada za daną funkcję, odchodzi do lamusa. Na topie są małe ojczyzny, w których mieszkańcy realizują na miejscu tygodniowy program funkcjonowania. Bo dziś miasta „walczą” o mieszkańców jakością infrastruktury: mieszkaniami, biurami czy obiektami kultury. Czy Warszawa czeka na kolejne wielofunkcyjne, zintegrowane z miastem projekty? Miastotwórczy mixed-use – do tego potrzebna jest współpraca samorządów z biznesem. Czego oczekują i co oferują władze stolicy? Jakie są plany deweloperów?

PropertyDesign.pl Forum.

Jak projektuje się biura. Quick Stories

Prezentacje najnowszych konceptów przestrzeni biurowych

Success stories – ludzie

Los nie raz rzucał im kłody pod nogi, ale uczyli się na błędach i nawet największe wyzwanie potrafili przekuć w sukces. Odwaga, pasja, wizjonerstwo, upór i konsekwencja... Oni wiedzą, jak wejść na szczyt. Jak i gdzie zaczęła się ich droga w biznesie?

Property Reports by PropertyNews.pl

Prezentacje najnowszych danych o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce – liczby, statystyki, podsumowania, prognozy.(cykl 10-minutowych prezentacji)

  • Hotele
  • Biura
  • Centra handlowe
  • Magazyny

Nowa Polityka Prywatności i klauzule informacyjne

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP ON-LINE Sp. z o.o.