Partnerzy i sponsorzy

Sponsorzy

Zobacz więcej
Drugie życie budynków to istotny temat dla Orange Polska. Nieruchomości firmy stanowią głównie działki w centrum miast z budynkami o dużym potencjale inwestycyjnym. – Nieużytkowane obiekty szybciej niszczeją. Dlatego cieszymy się, gdy po sprzedaży inwestor przeprowadza ciekawy projekt, dzięki któremu obiekt odzyskuje dawną świetność – tłumaczy Paweł Buchman, dyrektor nieruchomości Orange Polska.

Przykładem jest kamienica przy ul. Pięknej w Warszawie, która po rewitalizacji stała się prestiżowym biurowcem ze 100-procentowym poziomem wynajmu.

Sprzedaż nieruchomości przez Orange jest tylko jednym z etapów współpracy z inwestorem. – Potem staramy się go wspierać koncepcyjne, np. przy. optymalizacji powierzchni zajmowanej przez naszą technikę – dodaje Paweł Buchman.

Część z blisko 800 nieruchomości w ofercie Orange to biura o dość wysokich standardach, w których nowy właściciel może prowadzić działalność bez dodatkowych nakładów. Przykładem jest budynek przy ul. Chodźki 10a w Lublinie.

– Niejednokrotnie jednak nasze nieruchomości wymagają prac adaptacyjnych. Oznacza to często nie tylko modernizację, ale też zmianę przeznaczenia, np. budynek biurowo-techniczny przekształca się w hotel, galerię handlową, czy apartamentowiec – przyznaje przedstawiciel Orange.

Jedną z najnowszych ofert Orange jest pięciokondygnacyjny obiekt na Starym Żoliborzu w Warszawie, przy ul. Mierosławskiego z potencjalnym przeznaczeniem na biura lub hotel. W najbliższym czasie do sprzedaży trafią też warszawskie nieruchomości, m.in. w Śródmieściu i Okęciu oraz centrum konferencyjno-szkoleniowe nad Zalewem Zegrzyńskim.

Partner merytoryczny

Partnerzy

Zobacz więcej
Agencja Mienia Wojskowego to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Od prawie dwudziestu lat AMW z powodzeniem zagospodarowuje nieruchomości oraz uzbrojenie i sprzęt, który wycofano już z armii oraz pozostałych służb mundurowych. Po połączeniu z Wojskową Agencją Mieszkaniową, AMW dba również o zakwaterowanie żołnierzy: zarządza budynkami mieszkalnymi oraz planuje i przeprowadza nowe inwestycje mieszkaniowe. Na rzecz resortu obrony narodowej Agencja realizuje także projekty specjalne związane z obronnością
i bezpieczeństwem państwa.

AMW jest jednym z największych podmiotów dysponujących mieniem Skarbu Państwa. W jej zasobie znajduje się ponad 6 tys. nieruchomości o łącznej powierzchni przekraczającej 5 tys. ha.
Wiele z nich to atrakcyjne tereny inwestycyjne o różnej powierzchni i przeznaczeniu, położone niemal
w każdym zakątku Polski.  Swoją ofertę AMW adresuje nie tylko do dużych podmiotów: deweloperów mieszkaniowych czy spółek inwestujących w duże powierzchnie biurowe, magazynowe i logistyczne. Ważną grupą klientów Agencji są też mniejsze firmy i inwestorzy indywidualni poszukujący działek na rynkach lokalnych.

W ofercie AMW znajdują m.in. działki w Warszawie przy ul. Waldorffa, w Poznaniu przy ul. Lotniczej
i Bukowskiej, a także zlokalizowane przy ul. Rakowickiej Krakowie i na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu, gdzie można realizować inwestycje mieszkaniowe i usługowe. Nadmorskie grunty przeznaczone na działalność turystyczną i rekreacyjno-wypoczynkową na Półwyspie Helskim. Nieruchomości przy ul. Pryncypalnej w Łodzi i Kraśniku, dawne wojskowe lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą i Oleśnicy czy tereny w bezpośrednim sąsiedztwie lądowiska w Białej Podlaskiej, które świetnie sprawdzą się jako centra logistyczne i bazy magazynowo-przeładunkowe.

 

Kilkunastoletnia praktyka na rynku nieruchomości oraz tysiące pozytywnie rozstrzygniętych przetargów pomogły  Agencji w zbudowaniu rozpoznawalnej i godnej zaufania marki. Rynkowa skuteczność AMW jest najlepszym dowodem na to, że powojskowe nieruchomości mają duży potencjał inwestycyjny i szerokie możliwości zagospodarowania.
Zobacz więcej
Grupa Waimea od 2010 roku z powodzeniem realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. W ciągu ostatnich czterech lat wybudowała ponad 95 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej, produkcyjnej i biurowej. Utworzona w 2014 roku Spółka Waimea Holding S.A. poprzez  spółki celowe rozpoczęła ekspansję i zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych. W strategii rozwoju Grupy Waimea jest dostarczanie dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb kontrahentów wielofunkcyjnych obiektów magazynowych, przemysłowych oraz biurowych, w tym inwestycji build-to-suit (BTS) - budowanych na zamówienie indywidualnych klientów. Niewątpliwym atutem Spółki jest znajomość lokalnych rynków nieruchomości oraz szybkie reagowanie na nowe tendencje panujące na europejskich rynkach komercyjnych. Dzięki temu firma oferuje swoim najemcom najnowocześniejsze rozwiązania i na każdym etapie procesu inwestycyjnego dba o zapewnienie najwyższych standardów. W 2016 roku planuje wybudować i oddać do dyspozycji najemców kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Finansowanie wszystkich inwestycji zapewnione jest z kapitału Grupy Waimea, obligacji korporacyjnych oraz kredytów bankowych.

Dynamiczna i konsekwentna realizacja projektów takich jak North-West Logistic Park oraz Waimea Logistic Park Korczowa, a także rozpoczęte kolejne inwestycje w Bydgoszczy, Szczecinie i Rzeszowie są efektem przyjętej koncepcji rozwoju spółki Waimea Holding S.A. Celem Grupy jest budowa na wynajem profesjonalnych obiektów zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami, również w nietypowych lokalizacjach. Inwestycje lokowane są w obszarach o największym potencjale rozwoju, a dotychczas omijanych przez inwestorów. Wieloletnie doświadczenie Grupy Waimea na rynku nieruchomości komercyjnych, wysokie standardy, profesjonalny zespół oraz stabilna pozycja pozwalają na tworzenie optymalnych rozwiązań dla klientów. W planach rozwoju Grupy Waimea są realizacje obiektów deweloperskich na terenie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Patronat medialny

Obsługa PR

Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Property Forum.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie