Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Arkadiusz Rudzki

Arkadiusz Rudzki

dyrektor zarządzający

spółka biurowa Skanska

Arkadiusz Rudzki objął stanowisko dyrektora zarządzającego w spółce biurowej Skanska w Polsce w styczniu 2016 r. Odpowiada za strategiczne decyzje dotyczące funkcjonowania spółki biurowej Skanska w Polsce.

Od objęcia stanowiska dyrektora zarządzającego przez Arkadiusza, spółka sprzedała 12 budynków za kwotę ok. 647 mln euro, wynajęła około 260 000 mkw. i rozpoczęła projekty o łącznej powierzchni ok. 314 000 mkw.

W 2018 r. Skanska sprzedała 5 budynków biurowych za ponad 210 mln euro i wynajęła 80 000 mkw. powierzchni biurowej. Zarządzana przez Arkadiusza spółka stale powiększa portfolio gruntów o najatrakcyjniejsze działki na kluczowych rynkach w Polsce, skupiając się na centrach miast, a w Warszawie również przygotowuje projekty poza ścisłym centrum. W 2018 r. Skanska weszła jako deweloper biurowy na kolejny, siódmy już rynek regionalny, rozpoczynając inwestycję w Gdańsku. Skanska przejęła również udziały w spółce Business Link, zarządzającej elastycznymi powierzchniami biurowymi w 5 lokalizacjach – Warszawie, Pradze, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obecnie Skanska buduje 11 budynków w 7 różnych projektach. Zapewnią one ok. 241 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy w Polsce

Arkadiusz dołączył do zespołu spółki biurowej Skanska w 2012 r. jako dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków. Obecnie, pełniąc rolę dyrektora zarządzającego spółki biurowej w Polsce, jest jednocześnie członkiem zespołu zarządzającego Skanska Commercial Development Europe – spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Arkadiusz jest odpowiedzialny za obszar zrównoważonego rozwoju na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej.

Arkadiusz Rudzki posiada 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, które zdobywał pracując dla wiodących instytucji finansowych, firm doradczych oraz funduszy private equity związanych z tym sektorem.

Skanska jest liderem zrównoważonego rozwoju wśród deweloperów biurowych w Polsce. Strategiczna decyzja o wzmocnieniu rozwoju biznesu opartego na dialogu społecznym umocniła Skanska na pozycji lidera w zakresie współpracy z lokalnymi społecznościami i NGO. Dzięki wsparciu Fundacji Integracja wszystkie projekty są realizowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami i otrzymają certyfikat Obiekt bez Barier. Projekt Spark, w którym od maja 2018 znajduje się siedziba główna grupy Skanska w Polsce, ubiega się o ocertyfikat WELL mierzący komfort użytkowników w 7 obszarach.

W 2018 Skanska wprowadziła na rynek autorski system Connected by Skanska integrujący biuro z użytkownikiem, pozwalający na korzystanie i zarządzanie przestrzenią do pracy. System będzie wdrażany w projektach biurowych realizowanych przez Skanska na terenie CEE. Skanska w Polsce testuje również innowacyjne rozwiązania, która mogą zmienić podejście do zrównoważonego budownictwa. Na elewacji biurowca Spark testowane są perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne, które Skanska rozwija razem z Saule Technologies. Przy inwestycji Generation Park powstał testowy odcinek chodnika z betonu, który redukuje smog pochodzący ze spalin samochodowych, a docelowo zostanie pokryty nim plac wielkości boiska piłkarskiego.

Bierze udział w sesjach:

 • NIERUCHOMOŚCI

  Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?

  Spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego, kryzys w Unii Europejskiej i brexit, niestabilność polityczna, wojny handlowe, środowisko niskich stóp procentowych, wzrost zadłużenia... Minęła dekada od ostatniego globalnego kryzysu gospodarczego – czego dziś obawia się rynek nieruchomości? Czy lekcja z historii została odrobiona i sektor jest przygotowany na gorsze czasy? Jakie są główne czynniki ryzyka? Które sektory rynku są już nasycone, a gdzie wciąż drzemie największy potencjał? Co przyniósł Polsce rok w gronie gospodarek rozwiniętych – czy nasz kraj pozostaje jednym z najlepszych miejsc do lokowania kapitału w Europie?

  Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?

 • BIURA

  #10yearschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  #10yearschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?

  W Polsce jest 10 mln mkw. powierzchni biurowej. W ciągu ostatniej dekady rynek urósł dwukrotnie. Według prognoz do 2028 roku zasoby zwiększą się nawet do 24 mln mkw. Co było sukcesem, co nie wyszło, co trzeba poprawić, jakich błędów nie popełnić w kolejnej dekadzie?

  #10yearschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?

POWRÓT