V Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnychProperty Forum 2015

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Michał Baryżewski

Michał Baryżewski

współwłaściciel, biuro architektoniczne Arch-Deco

Architekt, absolwent Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Architektury Wnętrz, stypendysta Fundacji Fulbrighta na California State University w Long Beach.
W 1989 roku wraz ze wspólnikiem, Zbigniewem Reszką, założył w Gdyni biuro architektoniczne Arch-Deco. Firma oferuje kompleksową obsługę projektową inwestycji budowlanych w zakresie architektury i wnętrz, począwszy od faz przygotowawczych inwestycji, po nadzorowanie i prowadzenie budowy, łącznie z zastępstwem inwestorskim i generalnym wykonawstwem. Biuro zatrudnia około 40 architektów. Szerokie spektrum działalności biura obejmuje projektowanie obiektów i zespołów mieszkaniowych, biurowych, usługowych, obiektów przestrzeni publicznej, skomplikowanych serwerowni, dużych szpitali czy unikalnych domów jednorodzinnych.
W ramach 30-letniej działalności Arch-Deco, Michał Baryżewski zaprojektował wiele nagradzanych i rozpoznawalnych budynków, m.in. siedzibę spółki Lotos w Gdańsku czy kompleks apartamentowy w Juracie, za który otrzymał nominację do Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe. Projektował również budynek Gdyńskiej Szkoły Filmowej (nagroda I stopnia Budowla Roku 2015 oraz główna nagroda Eurobuild Awards 2015 w kategorii Projekt Architektoniczny), osiedle mieszkaniowe Nowe Orłowo (I nagroda „Czas Gdyni” w kategorii Architektura) czy Yacht Park na pirsie Dalmoru w Gdyni. Projekt domu jednorodzinnego autorstwa Arch-Deco zlokalizowany w Gdyni przy ul. Prusa został uznany za jeden z najlepszych domów jednorodzinnych w Polsce.
Michał Baryżewski jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2013 roku został laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Biurowce

  Back to work – biura w post-covidowej rzeczywistości

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Back to work – biura w post-covidowej rzeczywistości

  9.30-9.45
  Back to work – biura w post-covidowej rzeczywistości

  Home office do odwołania – rewolucja COVID-19. Jak zmieni się sposób zarządzania, styl pracy i rola biur?

   

  9.45-11.00
  Back to work – perspektywa deweloperów, właścicieli i zarządców biurowców

  Fabryki XXI wieku muszą przejść lifting czy radykalną zmianę? Klątwa pustych biurowców – czy grozi Polsce? W jakim stopniu w pandemicznej rzeczywistości plany deweloperów pozostaną aktualne, a podaż spotka się z popytem? Czy pandemia doprowadzi do spadku czynszów i wartości nieruchomości?

  Back to work – biura w post-covidowej rzeczywistości

POWRÓT