Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych Property Forum

Prelegenci

B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Piotr Fijołek

Piotr Fijołek

Co-Managing Partner

Griffin Capital Partners

Ekspert w dziedzinie akwizycji z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i realizacji projektów o charakterze oportunistycznym i wpływających na wzrost wartości zarządzanych aktywów. Jego szerokie doświadczenie operacyjne obejmuje 15 lat ścisłej specjalizacji w obszarze nieruchomości oraz private equity. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z Griffin.

Wśród imponujących osiągnięć Piotra Fijołka znajduje się ponad 100 zakończonych sukcesem transakcji o łącznym wolumenie przekraczającym 4 mld euro. Przez ponad dekadę zrealizował wiele flagowych projektów Griffina, m.in. transakcję przejęcia tzw. portfela M1 i nabycie większościowego pakietu udziałów w Murapol, wiodącej polskiej firmie deweloperskiej, w której zasiada obecnie jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej.

Jako Co-Managing Partner jest także odpowiedzialny za zarządzanie aktywami. Piotr Fijołek obecnie kieruje kilkoma platformami inwestycyjnymi, m.in. m.in. Murapol i Chariot, których GAV przekracza miliard euro.

Absolwent Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, Gospodarki Przestrzennej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Bierze udział w sesjach:

 • THE CHANGE – INVESTMENTS

  Sesja inauguracyjna. Wyzwania rynku nieruchomości komercyjnych. Bezpieczeństwo inwestycyjne, finansowanie i rentowność nieruchomościowego biznesu

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Sesja inauguracyjna. Wyzwania rynku nieruchomości komercyjnych. Bezpieczeństwo inwestycyjne, finansowanie i rentowność nieruchomościowego biznesu

  Sesja inauguracyjna: Wyzwania rynku nieruchomości komercyjnych. Bezpieczeństwo inwestycyjne, finansowanie i rentowność nieruchomościowego biznesu

  Zmienił się świat. Zmienili się ludzie. Zmienić się muszą także nieruchomości. W jaki sposób przygotować nieruchomościowy biznes na nową przyszłość i wyzwania geopolityczne, gospodarcze, społeczne, środowiskowe i technologiczne. Mapa ryzyka – co budzi największe obawy sektora. Strategie na trudne czasy. Nowe szanse. O to wszystko pytamy największych inwestorów, deweloperów i ekspertów.

  Bezpieczeństwo inwestycyjne:

  • Tocząca się za naszą wschodnią granicą wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne nieruchomościowych graczy - globalnych korporacji, firm produkcyjnych czy funduszy inwestycyjnych. Niepewność wśród inwestorów, przyjmujących strategię wait-and-see, jest jednym z najbardziej odczuwalnych dla rynku nieruchomości skutków rosyjskiej agresji. Jak w oczach inwestorów zmieniła się atrakcyjność inwestycyjna naszego kraju - czy zainwestowany kapitał jest bezpieczny? Koniec wojny, stabilne prawo, przewidywalne podatki, zachęty inwestycyjne - czego trzeba, by Polska wciąż była magnesem dla nowych inwestycji?

   

  Dług coraz droższy. Finansowanie nieruchomości:

  • Banki zachowują ostrożność przy finansowaniu nieruchomości komercyjnych. O kredyt na biurowiec trzeba się dziś bardziej postarać. Hotele i centra handlowe są bez szans? Magazyny nadal perłą w koronie, ale są wymagania. Jak zmienia się polityka instytucji finansujących nieruchomości? Czy wysoki koszt pieniądza spowoduje, że będzie mniej nowych inwestycji?

   

  Nieruchomości (nie) dają zarobić. Rentowność nieruchomościowego biznesu:

  • Dwucyfrowa inflacja, podwyżki stóp procentowych, wzrost kosztów materiałów budowlanych i robocizny, rosnące ceny energii… Jak ostatnie wydarzenia zmieniły rentowność inwestycji w nieruchomości? Silne magazyny; poturbowane hotele i centra handlowe; biurowce, które czekają na koniec pracy zdalnej oraz mieszkania, które gonią rekord za rekordem – które sektory są dziś w najlepszej sytuacji? Co przyciąga uwagę inwestorów?
🡠 POWRÓT
Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Property Forum.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie