V Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnychProperty Forum 2015

Prime Property Prize

Grupa PTWP SA, wydawca portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl oraz redakcja serwisów, organizatorzy XII edycji Property Forum 2022, zapraszają do udziału w konkurs Prime Property Prize 2022.

XI edycja konkurs Prime Property Prize wyłoni firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. W tym roku po raz pierwszy przyznamy nagrody firmom za strategie ESG na rynku nieruchomości. Po raz pierwszy wyróżnimy także projekty realizowane na rynku PRS.

Prime Property Prize – formularz zgłoszeniowy

Kogo nagradzamy

Nagradzamy w 12 kategoriach:

 • Człowiek Roku PropertyNews.pl – nagroda jest przyznawana osobistości z branży nieruchomości komercyjnych, która miała największy wpływ na wydarzenia w tym sektorze bądź dokonała spektakularnych zmian w swojej firmie, wpływających na rozwój całego rynku.
 • Deweloper Roku – nagroda jest przyznawana za dotychczasowe dokonania i aktywność firmy na rynku nieruchomości komercyjnych, wkład w rozwój tego sektora w Polsce, wysoką jakość projektów, a także reputację w branży.
 • Miasto Przyjazne Inwestorom – nagroda jest przyznawana za działania na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego i tworzenia warunków do zwiększenia aktywności inwestorów. Pod uwagę brane są również jakość obsługi przedsiębiorców oraz sprawne realizowanie procedur administracyjnych.
 • Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej – nagroda jest przyznawana nowym lub rozbudowanym centrom handlowym, których proces inwestycyjny zakończył się w okresie wrzesień 2021 – wrzesień 2022. Ocenie podlegają jakość projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.
 • Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej – nagroda jest przyznawana nowym lub rozbudowanym biurowcom bądź kompleksom biurowym, których proces inwestycyjny zakończył się w okresie wrzesień 2021 – wrzesień 2022. Ocenie podlega jakość i innowacyjność projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także oddziaływanie inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.
 • Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej – nagroda jest przyznawana nowym lub rozbudowanym obiektom logistyczno-magazynowym, których proces inwestycyjny zakończył się w wrzesień 2021 – wrzesień 2022. Ocenie podlega jakość projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także oddziaływanie inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.
 • Inwestycja Roku Rynek Hotelarski – nagroda jest przyznawana nowym lub rozbudowanym obiektom hotelowym, których proces inwestycyjny zakończył się w okresie wrzesień 2021 – wrzesień 2022. Ocenie podlega jakość i innowacyjność projektu, czas realizacji inwestycji, architektura, a także oddziaływanie inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.
 • NOWA KATEGORIA. Inwestycja PRS – nagroda jest przyznawana zrealizowanej inwestycji w sektorze najmu instytucjonalnego. Ocenie podlega jakość, innowacyjność, architektura projektu i jej sukces biznesowy.
 • Architektura – nagroda portalu PropertyDesign.pl – nagroda jest przyznawana obiektom komercyjnym wnoszącym na rynek nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, wyznaczające nowe trendy w tym zakresie, a także powstające z poszanowaniem otoczenia 
 • Doradca Roku – nagroda jest przyznawana agencjom doradczym oraz kancelariom prawniczym obecnym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Nagrodzimy aktywność w sektorze, w okresie wrzesień 2021 – wrzesień 2022, w szczególności w zakresie wynajmu powierzchni komercyjnych, sprzedaży nieruchomości oraz obsługi transakcji inwestycyjnych, a także wkład w rozwój branży, innowacyjność usług oraz konsekwencję w realizacji strategii.
 • Przestrzeń komercyjna – nagroda portalu PropertyDesign.pl – nagrodzimy przestrzenie komercyjne (biurowe, handlowe, usługowe, hotelowe i gastronomiczne) za dobry design, nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, oryginalne i funkcjonalne wyposażenie, nowoczesne technologie. Weźmiemy pod uwagę wnętrza, w których na pierwszym miejscu stawia się komfort pracowników i klientów. Nagroda trafi do projektów, których proces inwestycyjny zakończył się w okresie wrzesień 2021 – wrzesień 2022.
 • NOWA KATEGORIA. Strategia ESG – nagroda jest przyznawana firmom działającym na rynku nieruchomości komercyjnych za dotychczasowe, wyróżniające się działania i inwestycje w kierunku odpowiedzialności gospodarczej, odpowiedzialności w miejscu pracy, odpowiedzialności społecznej i odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego.

Jak wybieramy

 • Każdy z Członków Forum Ekspertów przesyła pod wskazany adres mailowy nagrody@propertynews.pl 5 propozycji nominacji w poszczególnych kategoriach, wraz z krótkim uzasadnieniem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2022.
 • Propozycje od Czytelników i zainteresowanych firm przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2022.
 • Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie 4 zdjęcia, wysyłając je na adres e-mail: nagrody@propertynews.pl. Maksymalny rozmiar maila nie może przekroczyć 10 MB.
 • Przesłanie zdjęć produktów, jak powyżej, jest jednoznaczne z upoważnieniem organizatora konkursu do kadrowania i następnie publikacji zdjęcia w związku z przeprowadzanym konkursem i przyznanym ewentualnym tytułem, poprzez witryny w sieci Internet oraz w kolportowanej prasie drukowanej. Podmiot przesyłający zdjęcia gwarantuje posiadanie praw do udzielenia powyższego upoważnienia.
 • Na podstawie przesłanych propozycji Redakcja tworzy listę TOP 5 dla każdej kategorii – publikacja listy nominowanych na portalach PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl do 8 lipca 2022.
 • Eksperci głosują na nominowanych w poszczególnych kategoriach – do 22 sierpnia 2022. Głosowanie odbywa się mailowo. Do Ekspertów zostaje wysłana pełna lista nominowanych. Ekspert odsyła mailem pod wskazany adres tylko te propozycje, które jego zdaniem zasługują na wyróżnienie w poszczególnych kategoriach.
 • Równocześnie odbywa się głosowanie Czytelników portalu PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl, które trwa do 31 sierpnia 2022.
 • Zwycięzcy zostaną wyłonieni w poszczególnych kategoriach po zliczeniu głosów Ekspertów i Czytelników portali.
 • Wybór zwycięzców to suma głosów (punktów) Czytelników portali PropertyNews.pl, PropertyDesign.pl oraz członków Forum Ekspertów. Głosy przeliczane są na punkty. Każdy głos eksperta to 10 punktów, natomiast każdy głos (klik) internauty to 1 punkt.
 • Zwycięzcy informowani są o przyznaniu nagrody do 9 września.

Gala

Wręczenie statuetek nastąpi podczas uroczystej Gali Property Forum 2022 – 19 września 2022.

Regulamin konkursu do pobrania