Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych Property Forum

Prelegenci

B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Bogdan Wenta

Bogdan Wenta

prezydent Kielc

Bogdan Wenta urodził się 19 listopada 1961 roku w Szpęgawsku koło Starogardu Gdańskiego. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Karierę sportową i trenerską poświęcił piłce ręcznej. Jeden z najlepszych polskich reprezentantów w tej dyscyplinie - w 191 meczach, które rozegrał strzelił 763 gole. Jako menedżer reprezentacji Polski (2004-2012) i trener klubu piłkarskiego Vive Targi Kielce (2008-2015) miał na swoim koncie szereg osiągnięć, w tym miejsca na podium podczas najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych. Bogdan Wenta był także reprezentantem Niemiec.

Poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. W maju 2014 r. został wybrany eurodeputowanym, otrzymując 38 960 głosów. Dołączył do grona Europejskiej Partii Ludowej. Został członkiem Komisji Rozwoju i Komisji Kultury i Edukacji, a także wiceprzewodniczącym powstałej w 2014 roku grupy sportowej.

W 2016 roku założył działające na terenie województwa świętokrzyskiego Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie”. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydował na urząd Prezydenta Kielc. Po zdobyciu 37,6% głosów przeszedł do drugiej tury, w której pokonał urzędującego włodarza, zdobywając 61,3% głosów. 22 listopada 2018 r. został zaprzysiężony na urząd Prezydenta Kielc.

Ma żonę Iwonę i syna Tomasza.

W 2007 roku Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w rozwoju polskiego sportu oraz za osiągnięcia w pracy szkoleniowej.

Uznany "Trenerem Roku 2009" w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

W 2010 roku został najpopularniejszym trenerem województwa świętokrzyskiego w 58 Plebiscycie Sportu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2009 organizowanym przez „Echo Dnia”, Radio Kielce i TVP Kielce. Otrzymał to samo wyróżnienie w 2013 i 2014 roku.

W 2015 roku otrzymał nagrodę Fair Politician of the Year dla przedstawiciela grupy European People's Party, przyznawaną przez organizację Fair Politics.

 

Bierze udział w sesjach:

 • THE CHANGE – MARKET

  Tereny inwestycyjne. Bitwa o bank ziemi. Deweloperzy odczuwają deficyt gruntów

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Tereny inwestycyjne. Bitwa o bank ziemi. Deweloperzy odczuwają deficyt gruntów

  Popyt na grunty inwestycyjne w Polsce przewyższa podaż, a tempo wzrostu cen ziemi jest zawrotne. Najwięcej kupuje mieszkaniówka. Jeśli pojawi się grunt pod osiedle w dużym mieście, to znika natychmiast. Dużo ziemi potrze-buje też logistyka. Deweloperzy kupują już działki nie tylko przy autostradach, ale coraz częściej w granicach miast. Pandemia wyhamowała popyt biur, hoteli i centrów handlowych, ale są wyjątki. Jak wygląda sytuacja na rynku grun-tów inwestycyjnych w Polsce? Jak uwolnić potencjał banku ziemi? Ceny, podaż, popyt, regulacje. Najpierw rozbiórka, potem nowe funkcje – redevelopment zyskuje na znaczeniu. Na bazie dawnych hipermarketów, hoteli czy biurowców powstaje coraz więcej nowych projektów. Czy takich transformacji będzie coraz więcej? Czy to dobry sposób na pozyskanie terenów pod nowe inwestycje?

  Tereny inwestycyjne. Bitwa o bank ziemi. Deweloperzy odczuwają deficyt gruntów

  • 3 - 3
  • 9 - 9
  • 4 - 4
  • 1 - 1
  • 1 - 1
  • 4 - 4
  • 5 - 5
  • 1 - 1
🡠 POWRÓT
Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Property Forum.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie