Property Forum - impreza branży nieruchomości komercyjnych Property Forum

Prelegenci

B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Paweł Żelich

Paweł Żelich

szef praktyki Nieruchomości oraz Inwestycji Budowlanych

kancelaria NOERR

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie prawnym na rzecz inwestorów polskich i zagranicznych. 

Specjalizuje się w doradztwie prawnym przy transakcjach dotyczących wszelkiego rodzaju nieruchomości, jak również w zakresie projektów budowlanych. Wspiera inwestorów w strukturyzacji inwestycji zagranicznych, w tym z udziałem pomocy publicznej. 

Paweł ma także rozległą ekspertyzę w doradztwie regulacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa ochrony środowiska oraz projektów branży energetycznej (w tym sektora wydobywczego (upstream)). 

Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i arbitrażowych, a także w postępowaniach administracyjnych oraz sądowo-administracyjnych (w szczególności w sporach dotyczących transakcji nieruchomościowych i projektów budowlanych oraz w sporach przedsiębiorstw sektora energetycznego oraz wydobywczego).

Przykłady obsługiwanych projektów:

 • transakcje na rynku nieruchomości: asset deal, share deal, forward deal, sale-and-leaseback, najmy, zabezpieczenia na nieruchomościach, itp.
 • projekty budowlane: projekty realizowane w oparciu o FIDIC, projekty infrastrukturalne, inwestycje typu greenfield i brownfield, projekty budowlane przemysłowe, logistyczne, biurowe, handlowe, mieszkaniowe.

Bierze udział w sesjach:

 • THE CHANGE – MARKET

  Tereny inwestycyjne. Bitwa o bank ziemi. Deweloperzy odczuwają deficyt gruntów

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Tereny inwestycyjne. Bitwa o bank ziemi. Deweloperzy odczuwają deficyt gruntów

  Popyt na grunty inwestycyjne w Polsce przewyższa podaż, a tempo wzrostu cen ziemi jest zawrotne. Najwięcej kupuje mieszkaniówka. Jeśli pojawi się grunt pod osiedle w dużym mieście, to znika natychmiast. Dużo ziemi potrze-buje też logistyka. Deweloperzy kupują już działki nie tylko przy autostradach, ale coraz częściej w granicach miast. Pandemia wyhamowała popyt biur, hoteli i centrów handlowych, ale są wyjątki. Jak wygląda sytuacja na rynku grun-tów inwestycyjnych w Polsce? Jak uwolnić potencjał banku ziemi? Ceny, podaż, popyt, regulacje. Najpierw rozbiórka, potem nowe funkcje – redevelopment zyskuje na znaczeniu. Na bazie dawnych hipermarketów, hoteli czy biurowców powstaje coraz więcej nowych projektów. Czy takich transformacji będzie coraz więcej? Czy to dobry sposób na pozyskanie terenów pod nowe inwestycje?

  Tereny inwestycyjne. Bitwa o bank ziemi. Deweloperzy odczuwają deficyt gruntów

 • THE CHANGE – INVESTMENTS

  Inwestycje. Nearshoring wrzuci szósty bieg

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Inwestycje. Nearshoring wrzuci szósty bieg

  Pandemia zburzyła obraz perfekcyjnego świata, w którym wszystko można mieć z dnia na dzień. Uzmysłowiła wielu inwestorom, jak niebezpiecznie wydłużyli łańcuchy dostaw. Swoje dodała wojna w Ukrainie. Nowa sytuacja geopoli-tyczna spowodowała, że offshoring popada w niełaskę, a biznes stawia na nearshoring. Polska ma wszelkie szanse stać się największym w Europie beneficjentem globalnej transformacji gospodarczej. Czy nasz kraj skorzysta z tego trendu? Na jakich filarach budować atrakcyjność inwestycyjną kraju?

  Inwestycje. Nearshoring wrzuci szósty bieg

POWRÓT